Bardzo podoba nam się tekst Magdaleny Witkiewicz pt. “Srebrna łyżeczka” (https://www.taniaksiazka.pl/srebrna-lyzeczka-magdalena-witkiewicz-p-1548987.html). Chętnie przeczytamy jej najnowszą pracę, która ukazała się 14 lipca. Ostatnio interesujemy się powieściami literackimi, ale ta książka jest po prostu niesamowita.

Jak jest prowadzona tutaj fabuła?

Powieść pt. “Srebrna łyżeczka” jest napisana z perspektywy dwojga ludzi (przeważnie). Ta książka opowiada o miłości, która nigdy się nie poddaje w obliczu trudności i burz. Czujemy, jakby tęsknota wypaliła się od środka i nic nie możemy zrobić, wszystko zniknęło. Jednak bardzo fajnie się to czytało i poczujemy się bardzo blisko bohaterów tej powieści. Poprzez retrospekcje można głębiej poznać bohaterów i to, co ich tam doprowadziło. Ta książka jest piękna i często wzruszająca.

Jakie kwestie poruszono w tej książce?

Jaki etap swojego życia pamiętasz najlepiej? Wyluzowane dzieciństwo, szalona młodość czy dorosły? Czy uważasz, że każda część jest tak samo ważna i dodaje wartości wewnętrznej całości? Powieść “Srebrna łyżeczka” zawiera prawdę życia. Prawda, że każdy etap jest:

  • wyjątkowy,
  • cenny,
  • niezastąpiony.

Nawet jeśli kierowany przez najpiękniejsze i najpotężniejsze emocje.

Aspekty fabuły

Przedwcześnie miłosna historia Lydii i Conrada. Przeszłość matki i ojca Lydii pokazuje, że zakochanie nie zawsze jest pomyślne. Historia pani Irenki, która pokazuje, jak potrafi zaakceptować bliskich. Lydia miała trudne dzieciństwo i nie mogła być idealnym dzieckiem. Jest nieufna, przekonana, że nie ma punktu widzenia, zdana wyłącznie na siebie, najpierw smakuje miłość Conrada, potem smakuje młodość. Możesz teraz smakować rzeczy, których wcześniej nie możemy posmakować. Po bolesnym wypróbowaniu jej działań, zaczyna żyć z nią w harmonii. Potem, niestety, spotyka panią Irenkę i dowiaduje się o jej historii napisanej srebrną łyżką. To bardzo delikatna opowieść o dziewczynce, która jako dorosła odrodziła się jako pierwsza i po raz pierwszy odzyskała dzieciństwo i młodość.