Srebrna łyżeczka

Dlaczego warto przeczytać książkę Magdaleny Witkiewicz pt. “Srebrna łyżeczka”?

Magdalena Witkiewicz nie przestaje nas zaskakiwać i podobnie ma to miejsce pt. Srebrna łyżeczka ze strony www.taniaksiazka.pl. Ciągle rośnie i gra coraz wyżej, wyżej, kształtem i treścią. Czasami zachwycona wspaniałymi książkami rodzinnymi i opowieściami dla młodzieży, a czasami pod wrażeniem fascynującego thrillera, jest znana z codziennych powieści. A te są niezmiennie popularne.

Jakich tu mamy bohaterów?

Bohaterami tej powieści są Conrad i Lydia. On jest kardiologiem, ona młodą kobietą i właścicielką odnoszącej sukcesy firmy sprzątającej. Na początku poznasz ludzi, którzy mają spore doświadczenie, ale dzięki retrospekcjom dowiesz się o początkach związku, stopniowych zmianach w emocjach i bolesnych konsekwencjach swoich wyborów.

Jakie problemy porusza autorka w tej książce?

Mówi się, że aż 2% Polek i mężczyzn cierpi na alkoholizm. Ta podstępna choroba nie tylko niszczy ciało pacjenta, ale także stopniowo pogarsza więzi rodzinne i długotrwałe relacje. Współzależni (w tym dzieci) cierpią z powodu przytłaczającego wstydu rodziców i małżonków, skrajnej samotności i niepokoju o przyszłość. Tego trudnego tematu porusza w swojej książce Magdalena Witkiewicz.

Zalety fabuły

Autorka w książce pt. “Srebrna łyżeczka” nie koloruje sztucznie fabuły i nie wypełnia jej niepotrzebnymi informacjami. Uporczywie ciągnie czytelnika przez wszystkie etapy alkoholizmu, po których powoli odbudowuje umysł i ciało współuzależnionych. Pokazuje, jak ważna jest samoocena, a potrzeba intymności i zaufania do innych wysuwa się na pierwszy plan i prowadzi do silnych emocji. A ten romans ma bardzo piękne i delikatne niedopowiedzenie, które jest unikalne dla Magdaleny Witkiewicz. Włącza uczucia rodziców lidokainy w fabułę jako niezbyt łatwą, ale wspaniałą historię. Historia ich trudnego i z natury niewiernego związku może być podstawą do obwiniania matki o alkoholizm. Autorka nie wybiera słów. Ta książka ma dobre zakończenie, ale autorka nadal jest znana ze swojego fascynującego happy endu, które jest promowane.